Кількість
|
Вартість
|
||
|
Ківі, Кiwi
Ківі було виведено на початку 20-го століття в Новій Зеландії садівником Олександром Еллісоном. Олександр назвав його китайським агрусом і дуже швидко новий фрукт розповсюдився всією Новою Зеландією. Коли китайський агрус став важливою статтею експорту країни, було прийнято рішення перейменувати його на всім відоме ківі. Назва з'явилась через схожість "оперення" фрукта з пташечкою-ківі, емблемою острівної держави.
Плоди ківі мають характерну овальну форму. Шкірка спілих плодів коричнева, вкрита м'яким пушком. М'якоть яскраво-зеленого чи жовтого кольору з великою кількістю дрібних чорних зерняток, які знаходяться навколо світло-зеленої серцевини. Вага плодів від 30 до 100 грамів. Вони багаті на вітаміни і мікроелементи і мають чудові смакові якості.
Як смакувати ківі: очистіть ківі від шкірки і наріжте його так, як вам подобається.
Як зберігати ківі: зберігайте ківі в холодильнику при температурі +5 +6ºС. Щоб уповільнити процес дозрівання, зберігайте ківі в холодильнику подалі від інших фруктів. З іншого боку, для прискорення процесу дозрівання зберігайте при кімнатній температурі в паперовому пакеті з яблуками, апельсинами, бананами або грушами, але далеко від сонячного світла - плоди стають солодшими в міру дозрівання.
Корисні властивості ківі: у плодів ківі виключний набір корисних речовин, які зміцнюють імунну систему і стимулюють вироблення коллагену. Крім того, вітамін С, який міститься в ківі, зміцнює стінки судин і допомагає організму боротись з негативними проявами стресу. А також, він відіграє вагому роль в нейтралізації нітратів і нітритів, які попадають в наш організм. Ягоди ківі, поряд з ананасом, папайєю і фенхелем багаті на ензими, які прискорюють спалюванню жирів. Крім того, його плоди містять багато грубої клітковини, а цукру, навпаки, значно менше, ніж в будь-яких інших фруктах і ягодах.