Кількість
|
Вартість
|
||
|
Галія, Galia
Галія - дуже вдалий сорт дині сітчастої, родом з Ізраїлю, вивели шляхом схрещування сортів Оген і Хані Дью. Плоди цього виду дині округлої або овальної форми, вагою близько 1 кг, в дозрівшому стані жовтого кольору. Поверхня плодів гладенька, покрита ніжною зв'язаною сіткою. М'якоть зеленувато-білого кольору, соковита, солодка, ароматна, злегка хрустка, має свій характерний відтінок смаку, насіннєве гніздо невелике.
Ознаки хорошої, стиглої, смачної дині наступні: диня повинна бути ароматною; коли плескали по дині долонею - звук повинен бути не дзвінким, а глухим; незріла диня має тверду шкірку, а стигла трохи піддається натиску.
Як смакувати: в основному диню Галію вживають в свіжому вигляді, нарізаючи скибочками, з видаленням зовнішньої шкірки. Не можна вживати недозрівшу диню, так як це може завдати шкоди травленню.
Як зберігати: зберігання дині повинно проходити в темному, добре провітрюваному приміщенні, де температура тримається на рівні +2°С - +8°С. Розрізану диню необхідно зберігати тільки в прохолоді: зазвичай в холодильнику не більше трьох діб. У процесі такого зберігання краще обгорнути плід харчовою плівкою або помістити шматочки в контейнер з кришкою.
Корисні властивості: Диня рекомендована при виснаженні і недокрів'ї, а також при атеросклерозі і деяких інших серцево-судинних захворювань. Диня підсилює дію антибіотиків, зменшуючи їх токсичність. В дині висока концентрація аскорбінової і фолієвої кислоти. Перша - вітамін С, який тримає тіло в тон і зміцнює імунну систему. Друга підтримує в організмі рівень заліза. Завдяки високому вмісту фолієвої кислоти, диня особливо корисна для вагітних жінок і тих, які годують. Вживання дині насичує організм кальцієм, а тому зміцнює кістки і зуби. Користь приносять також вітаміни А, В, фосфор, хлор, йод. Завдяки своєму складу, диня стимулює активність мозку людини. Плід містить 90% води, тому він позитивно впливає на травлення і втамовує спрагу.