Кількість
|
Вартість
|
||
|
Кмин, caraway
Кмин має неповторний гіркувато-пряний смак, трохи схожий на аніс, а також легкий кроповий запах. За рахунок насиченості мікроелементами і вітамінами, насіння кмину можна назвати здоровою добавкою до їжі. Також, кмин, як спеція ідеально доповнює овочеві, м'ясні страви, його додають у хліб. Завдяки своєму сильному терпкому аромату, він додасть незвичайну пікантність багатьом стравам. Для більш повного розкриття аромату, насіння кмину рекомендується обсмажити на сухій сковороді.
Як використовувати: як приправу кмин додають в овочеві страви, супи, гуляш. Насіння використовують для ароматизації хліба, сирів і кондитерських виробів. Сучасні кухарі додають висушене насіння кмину при засолюванні і маринуванні овочів.
У європейській кухні, особливо в німецькій і скандинавської, за традицією, додають кмин в рагу з птицею і овочами, а також до капусти - як до тушкованої, так і до кислої. Люблять європейці настоювати на ньому лікери: кмин - обов'язковий компонент знаменитого данського солодкого кминного лікеру «Кіоммель».
Як зберігати: насіння кмину потрібно зберігати в щільно закритих банках або пакетах в сухому темному місці.
Корисні властивості: ця спеція дуже цікава своїм складом. Величезна кількість біоактивних речовин в цій приправі забезпечуює надзвичайну користь людському організму. Зокрема, підвищується мозкова активність, клітини насичуються киснем, полегшується стан після стресу, зникає тривожність, знімаються спазми, зникає больовий синдром, підвищується імунна відповідь організму, знижується ризик розвитку хвороби Альцгеймера.