Кількість
|
Вартість
|
||
|
Стебло селери, Stalk of celery
Існують три культурні типи селери - листовий, корневий і черешковий (стебло).
Черешкова селера має ніжне листя і м'ясисті соковиті стебла до 70 см висотою. Має своєрідний запах, стимулюючий апетит – свіжий, гострий, «з перчинкою». Своєму приємному і специфічному запаху селера зобов'язана багатому вмісту ефірних масел.
Як смакувати: зазвичай стебла селери вживають в їжу як частину салатів, а також у смаженому чи тушкованому виді. Крім того, їх маринують, засолюють, додають в овочеве рагу. Для збереження вітамінів, стебла необхідно проварити з щільно закритою кришкою. У салати вони добре поєднуються з лимонною кислотою, помідорами та огірками.
Як зберігати: оптимальна температура зберігання селери від +1 до +2 °C.
Корисні властивості: селера має багато лікувальних властивостей, її сік сприяє швидкому загоєнню ран, порізів, опіків, обмороження. Стебла рослини підвищують імунітет, виводять токсини і шлаки з організму, тим самим покращуючи шлунково-кишковий тракт. Ефірні масла діють збудливо на ендокринну та нервову системи, стимулюючи обмінні процеси. Їх використання перешкоджає розвитку застуди. Показано використання селера хворим з відкладенням солей в суглобах, подагрі, камнях в нирках.
Стебла використовуються в народній і традиційній медицині як сечогінний засіб. При вживанні в їжу селера має седативний ефект, підвищується чоловіча потенція, знімає передменструальний біль у жінок, забезпечує спокійний, здоровий і міцний сон. Вся рослина має потужні антиоксидантні властивості, запобігає передчасному старінню організму, допомагає уникнути тромбозів, атеросклерозу і пухлин різної природи.
Сік селери піднімає тонус і очищає кров. Пити його необхідно 1 ст. ложка за півгодини до сніданку, обіду і вечері. Багато традиційних цілителів рекомендують свіжовичавлений сік як ефективний засіб для схуднення. У суміші з капустою або морквяним соком його п'ють при авітамінозі - півсклянки один раз на день перед їжею. Селера - джерело харчових волокон, хлорофілла і рибофлавіна, особливо цінний для людей, які хочуть відкоригувати свою фігуру. Справедливо сказати, що листя селера містять більше вітамінів і поживних речовин, ніж стебла.