Кількість
|
Вартість
|
||
|
Рамбутан, Rambutan, Seelengkeng
Вага одного плоду 20-35гр, в 100г від 3 до 5 шт.
Рамбутан - соковитий тропічний фрукт отримав свою назву завдяки наявності на шкірці м'яких волосків (rambut - на індонезійському означає волосся). За розміром рамбутан фрукт можна порівняти з кулькою для настільного тенісу, плоди мають яскраво-червоний насичений колір з пухнастими зеленими волосками довжиною до 5 см. Смак рамбутана досить незвичайний, насичено-солодкий, нагадує виноград і трохи ананас. Плоди рамбутана дуже соковиті через великий вміст води, завдяки чому вони відмінно втамовують спрагу в жарку погоду.
Батьківщиною рамбутану прийнято вважати Малайзію. Плоди ростуть гронами в кількості 25-30 штук. Шкірка легко зчищається, а під нею солодка мякоть білого кольору, довершеної текстури, схожа на щільне желе, ніжне, соковите, кисло-солодке, всередині якої знаходиться невелика кісточка. Кісточку їсти не можна.
В Азії говорять: "З'їсти хоча б один рамбутан - подовжити своє життя". Ці соковиті, щільні, закриті в червону або жовту оболонку, навіть серед іншого тропічного різноманіття плодів і фруктів виділяються своїм дивним смаком. Місцеві жителі стверджують, що тільки смак рамбутана здатний передати простим смертним смак божественної амброзії - їжі богів.
Як їсти рамбутан?
Гострим ножем зняти шкірку, для цього роблять невеликий надріз посередині плоду. Одну половинку шкірки знімають, залишаючи іншу, задля того, щоб було зручно тримати слизьку плодову м'якоть. Рамбутан їдять обережно, щоб не зіпсувати смак м'якоті, вкусивши випадково шматочок м'якої кісточки. Спочатку варто охолодити фрукти і викласти на тарілку з льодом.
Рамбутан додає вишуканий солодкий пікантний смак курці та морепродуктам. Крім того, очищений сирий рамбутан додають до фруктових салатів, консервований - в алкогольні коктейлі. Із рамбутана також роблять начинку для тістечок і пиріжків, джеми і компоти.
Як зберігати рамбутан?
Зберігати рамбутани можна в кімнатній температурі до 5 днів або 10-12 днів в холодильнику.
Користь рамбутана
Плоди даного фрукту містять багато вуглеводів, протеїнів, бета-керотинів, фосфору, кальцію, цинку, міді і заліза. Дозрівший рамбутан містить велику дозу вітаміну С, вітамінів групи В і нікотинової кислоти. Кісточка рамбутана наповнена таніном, тому, в сирому вигляді, отруйна. За рахунок великого вмісту нікотинової кислоти, плід здатний знижувати артеріальний тиск, тому є природнім антигіпертензивним продуктом. Високий вміст мікроелементів і вітамінів забезпечує рамбутану репутацію фрукта, який має омолоджуючу дію. Також цей плід каталізує метаболічні процеси, позитивно впливає на ферментний і ліпідний обмін, тому достатньо часто рамбутан рекомендують вживати при ожирінні.
Чим рамбутан відрізняється від лічі?
Часто наші клієнти плутають лічі з рамбутанами - і це не дивно, адже обидва фрукта за смаком нагадують виноград і містять ароматну перлинно-білу м'якоть. Але головні відмінності має саме зовнішній вигляд плодів:
- рамбутан має яскраво-червоний колір шкірки, а лічі - блідо-рожевий;
- поверхню рамбутана покрита пухнастими характерними волосками, лічі ж мають шипасту щільну шкірку;
- лічі по размірам трохи менші за рамбутан, мають злегка довгасту форму, що нагадує сливу. Рамбутани ж мають округлу форму у вигляді м'ячика для пінг-понгу.