Кількість
|
Вартість
|
||
|
Помидоры, Tomatoes
У середині XVI століття томат прибув з Південної Америки до Іспанії та Португалії, а потім до Франції, Італії та інших європейських країн. Довгий час помідори вважалися неїстівними і навіть отруйними. Європейські садівники розводили їх як екзотичні декоративні рослини.
Плоди томатів відрізняються високими поживними, смаковими та дієтичними якостями. Калорійність зрілих плодів становить 20 ккал.
Як смакувати: помідори активно використовують в кулінарії, додаючи їх в салати, різноманітні закуски і соуси. З помідорів готують аджику, консервовують і маринують, дуже популярні квашені і солоні помідори, кетчуп, лечо. У той же час помідори в кулінарії використовуються не тільки дозрівшими, але і зеленими. Зелені помідори засолюють на зиму, варять з них варення, готують салат з зелених помідорів, ікру.
Як зберігати: свіжі помідори дуже добре зберігаються в холодильнику. Покладіть їх в ящик для овочів і фруктів одним або максимум двома шарами.
Корисні властивості: у складі помідорів у великій кількості містяться цукор, клітковина, пектини, бета-каротин, вітаміни B1, B2, B5, B6, В9, C, K, H і PP, а також мінерали, необхідні людському тілу: калій, кальцій, магній, цинк, залізо, хлор і сірка, йод фосфор, фолієва кислота. За вмістом аскорбінової кислоти помідори стоять в одному ряду з цитрусовими і чорною смородиною. Перелік недуг, при яких рекомендується використовувати свіжі томати (помідори), вражає - серцево-судинні захворювання, захворювання шлунка (гастрит зі зниженою кислотністю, запор і здуття живота), анемія, високий рівень холестерину, ослаблення пам'яті, загальний занепад сил. Томати стимулюють роботу нирок, беруть участь в обмінних процесах і виводять непотрібні токсини і шлаки з організму. Крім того, м'якоть томатів - зовнішний протизапальний засіб, який знімає набряк і знижує біль при варикозному розширенні вен.