Кількість
|
Вартість
|
||
|
Пепіно, динна груша, Pepino
Плоди пепіно можуть мати різноманітну форму: круглу, продовгувату, приплюснуту, грушеподібну і дуже варіюють за розміром і масою (50-750г). Забарвлення дозрівших плодів кремове чи лимонно-жовте, а деякі сорти з бузково-пурпурними, повздовжніми полосками чи краплинами.
М'якоть дозрівшого плоду жовта чи безбарвна. На смак кисло-солодка і дуже соковита, так як на 92% складається із води. Ці плоди за смаком нагадують диню, а за запахом грушу. Кислинку цьому плоду надає вітамін С, який в ньому міститься.
Як їсти пепіно?
Вживають пепіно сирим на десерт, попередньо знявши тонку шкірку, так як вона неприємна на смак. В серцевині плоду знаходиться невелика кількість насіння, які легко видаляються, але деякі надають перевагу їсти і їх. Жителі Нової Зеландії додають ягоди пепіно (плід пепіно відноситься до ягід) в соуси, супи, фруктові салати, різноманітні десерти, страви з морепродуктами, рибою і м'ясом. Їх сушать, заморожують, консервують. Недозрівші плоди маринують як огірки і роблять з них овочні салати. Ще з динної груши можна приготувати відмінні джеми, повидло, компоти, дитяче харчування і консерви.
Як зберігати пепіно?
Дозрівші плоди можуть зберігатись в холодильнику протягом декількох днів.
Користь пепіно
Плоди динної груші багаті вітамінами А, групи В, РР, С, К, пектиновиними речовинами, клітковиною, органічними кислотами, залізом, а особливо йодом. Пепіно містить велику кількість калію, що робить цей фрукт ефективним для зниження кров'яного тиску і профілактики багатьох серцево-судинних захворювань. В традиційній медицині пепіно використовують для лікування шкірних захворювань і інфекцій дихальних шляхів, таких як бронхіт. Також пепіно корисно при цукровому діабеті, ревматизмі, остеопорозі, гемофілії і захворюваннях шкіри.