Кількість
|
Вартість
|
||
|
Лимон, Lemon
Лимон (лат. Citrus limon) — рослина роду Цитрус (Citrus). Яскраво-жовті плоди вперше згадуються в XII столітті і походять із ареола Індії, Китаю і тихоокеанських тропічних островів.
У світі налічується близько 30 видів лимонів, на основі яких були створені десятки гібридних форм.
Лимон є одним з продуктів необхідних на кухні. Він використовується в соусах і заправках для салатів, до риби і морепродуктів - до сирих чи приготовлених будь-яким способом, за допомогою лимонного соку проквашують молоко для приготування деяких сирів, таких як панір, з лимону готують освіжаючий лимонад, лікер лімончелло і легендарний кисло-солодкий лимонний крем-керд.
Як зберігати: зберігати лимони необхідно в спеціальному відділі для фруктів і овочів в холодильнику.
Корисні властивості: ціннісні властивості лимона відомі вже давно. Лікувальна дія лимону пояснюється наявністю лимонного масла і лимонної кислоти. Лимонна кислота - разом з яблучною і бурштиновою - бере участь в обміні речовин і відіграє важливу роль в обміні білків, жирів і вуглеводів.
Лимонний сік приймають при простудних захворюваннях, атеросклерозі, сечокам'яній хворобі, порушеннях обміну речовин, геморої, лихоманці, для втамування спраги і поліпшення загального стану організму. Застосовується при нестачі вітаміну С і Р в організмі, гастритах із зниженою кислотністю, подагрі, набряках серця, відкладення солі. М'якоть лимону дуже корисна при початкових формах гіпертонії, жіночих захворюваннях і збільшення щитовидної залози.