Кількість
|
Вартість
|
||
|
Морель, Сморчки, Morel
Сморчки - це самі перші весняні гриби. Капелюшки сморчків всіх видів бувають нерівномірно-ребристі, зморшкуваті, ніздрюваті. У нашій країні розрізняють три види сморчків справжній (звичайний), конічний і сморчкова шапка. З сморчків можна приготувати безліч страв, як простих, так і вишуканих. У французькій кухні є суп-пюре з сморчків, салат "Цезар з сморчками".
Як смакувати: варені сморчки злегка можна обсмажити з дрібно нарізаною цибулею, залити м'ясним бульйоном, додати біле вино і кип'ятити протягом 30 хвилин. Процідити бульйон, гриби розтерти з вершковим маслом, вареними жовтками і вершками, змішати з бульйоном і подавати, приправивши лимонним соком і мускатним горіхом. Як варіант, можна приготувати суп з сморчків і рисом: в підсолений окроп покласти попередньо приготовлені і дрібно нарізані гриби, потім відварений рис, масло, розтерте з яйцем і кріп. Це страва з узбецької кухні. Сморчки не маринують і не засолюють, але їх сушать. Також грибний порошок готують із сухих сморчків. Цей порошок - найсильніший ароматизатор для різних страв. Застосовується як приправа для супів, соусів, овочевих, рибних і м'ясних страв.
Як зберігати: зберігати необхідно в холодильнику.
Корисні властивості: сморчки містять вітаміни А, B1, B2, C, D, PP і деякі поживні речовини, в тому числі калій, фосфор, золу і кальцій. Сморчки вже давно використовують для лікування захворювань, пов'язаних з розладом зорової функції, таких як міопія (короткозорість), гіперметропія (далекогзорість) і катаракти. Доведено, що препарати, виготовлені на основі цих грибів, здатні зміцнити ослаблені очні м'язи. У зв'язку з цим, сморчки в кілька разів перевершують чорницю.