Кількість
|
Вартість
|
||
|
Квасоля спаржева, Аsparagus bean
Спаржева або стручкова квасоля є одним з кращих сортів квасолі. Спочатку в їжу вживалися тільки зерна, а з часом садівники вивели сорт з ніжним стручком, який можна їсти цілком. Спаржева квасоля буває зелена, жовта і фіолетова. Всі ці види схожі за смаком і поживними речовинами.
Як смакують: спаржеву квасолю не рекомендується вживати в сирому вигляді. Перед приготуванням будь-якої страви з стручкової квасолі її треба обов'язково відварити, оскільки в ній міститься токсична речовина феазін, яка швидко руйнується при смаженні, тушкуванні, варінні і т. д.
Із зелених стручків виходить відмінний гарнір до м'яса і риби. Вона відмінно поєднується не тільки з яйцем і картоплею, а й з багатьма овочами - болгарським перцем, броколі, свіжими помідорами, ріпчастою цибулею, кабачками, баклажанами. Стручкова квасоля - важливий компонент дієтичної кухні. Вона не дуже багата білком в порівнянні з іншими сортами квасолі, але містить більше вітамінів.
Як зберігати: зберігати необхідно при температурі від +1 до +5° С. Відварену квасолю можна заморожувати.
Корисні властивості: завдяки збалансованому поєднанню клітковини, фолієвої кислоти, магнію і калію стручкова квасоля служить хорошим засобом профілактики інфарктів. Всіх корисних властивостей зеленої квасолі не перелічити. Наприклад, вона покращує травлення, допомагає при бронхітах і ревматизмі. Чимало в квасолі і заліза, чому її радять вживати при анемії. Особливо необхідна стручкова квасоля в раціоні діабетиків, оскільки вона має властивість знижувати рівень цукру в крові. В її складі є «аргінін», дія якого схожа з дією інсуліну. Благотворно впливає вона і на нервову систему людини. Крім того, стручкова квасоля - відмінний сечогінний засіб, вона виводить зайві солі з організму, допомагаючи справитися з подагрою і сечокам'яною хворобою.