Кількість
|
Вартість
|
||
|
Часник, Garlic young
Часник володіє гострим смаком і сильним характерним запахом. Найближчий родич часнику - цибуля. Вченими виявлено, що часник генетично походить від його різновиду - цибулі довгогострокінцевої, зростаючої і понині в горах Туркменії.
Як смакують: Зазвичай їдять тільки зубчики часнику, хоча стрілки, листя і квітконоси теж їстівні, але вживаються в їжу тільки у молодих рослин. Листя і стебла часнику маринують і включають до складу солінь. Зубчики часнику активно використовуються в кулінарії як приправа до різних страв для поліпшення смаку, у виготовленні ковбасних та несолодких хлібобулочних виробів. Популярний часник як інгредієнт пікантних соусів.
Часник не любить тривалої теплової обробки, тому в гаряче блюдо його вносять в подрібненому вигляді або за 2-5 хвилин до готовності. Винятком є м'ясо, призначене для обсмажування або запікання, яке натирають часником перед приготуванням.
Як зберігають: найкраще всього - в темному, сухому, прохолодному місці при температурі від 2°С до 5°С і вологості повітря 70-80%.
Корисні властивості: на основі часнику створено ряд лікарських препаратів, що застосовуються для профілактики і лікування гіпертонічної хвороби та атеросклерозу, зміцнення імунної системи, уповільнення процесів старіння організму. Встановлено, що часник перешкоджає розвитку гнильних процесів в кишечнику, пригнічує бродіння (при колітах і атонії кишечника), усуває дисбактеріоз, вбиває гельмінтів.
Часник не рекомендується вживати людям, які страждають шлунково-кишковими і нирковими захворюваннями, жовчнокам'яною хворобою, гемороєм, гострими порушеннями серцевої діяльності, а також жінкам у період вагітності та грудного вигодовування.