Кількість
|
Вартість
|
||
|
Булгур, bulgur
Булгур - це не окрема злакова культура, а пшениця оброблена певним способом. Щоб отримати булгур, цільні зерна пшениці замочують, пропарюють і висушують. Після такої підготовки видаляють оболонку і дроблять зерно. В результаті виходить крупа, яку просівають і ділять відповідно до розміру часток на дрібний, середній і великий булгур.
Завдяки такій обробці крупа набуває приємний горіховий смак, а час її подальшого приготування істотно скорочується. Але значно збільшується термін зберігання булгура, що дуже зручно. Ще одна зручна особливість булгура в тому, що для використання в деяких рецептах його досить просто замочити в гарячій воді, а не варити.
Як смакувати: промийте булгур і трохи підсушіть. У кастрюлю де будете готувати крупу додайте дві столові ложки рослинної олії. У розігріту олію додайте булгур і прожарте його, активно помішуючи, протягом однієї хвилини. Додайте воду (окріп) у співвідношенні 1:2. Варити на слабкому вогні 15-20 хвилин.
Булгур можна варити як більшість звичних нам круп, наприклад, як рис.
Як зберігати: в сухому, добре вентильованому приміщенні.
Корисні властивості: крупа містить вітаміни (Е, К, РР, групи В), мінеральні елементи, білки, вуглеводи, насичені і ненасичені жирні кислоти (стеаринову, каприлову, пальмітинову, міристинову, лінолеву, ліноленову, пальмітолеінову, омега-3, омега- 6, омега-9), глютен, клітковину.
За кількістю фосфору булгур в 2 рази перевершує манку, а за вмістом кальцію - гречку, завдяки чому може стати гідною альтернативою молочним продуктам. Також булгур займає лідируюче положення серед круп за вмістом калію і магнію, не поступається шпинату по концентрації заліза, а моркві - за наявністю бета-каротину.
Вживання булгура відновлює обмін речовин, позбавляє від головного болю і запаморочення, зменшує рівень холестерину, підвищує концентрацію гемоглобіну, завдяки чому лікує анемію; надає міцності зубам, нігтям і кісткам, запобігаючи остеопорозу; уповільнює старіння, попереджає розвиток деменції і хвороби Альцгеймера, знижує ймовірність утворення каменів в жовчному міхурі, служить для профілактики ракових захворювань.