Кількість
|
Вартість
|
||
|
Папайя королівська, папая Формоза, Papaya Formosa
Середня вага одного плоду - 1,5кг.
Ззовні плоди папаї бувають світло-зеленого, жовтого та помаранчевого кольорів. Всередині плоду знаходиться соковита солодка м'якоть яскраво-помаранчевого кольору, інколи з рожевим відтінком. Смак папаї королівської нагадує поєднання стиглої солодкої дині з гарбузом. Ось чому, якщо ви любите ці продукти, папая вам точно сподобається!
На сьогодні відомо більше тисячі сортів папаї, що відрізняються за формою, розміром, кольором і смаковими властивостями. Одним з найпопулярніших сортів в нашій країні є Папайя Формоза (велика), папайя Капохо (дрібноплідна) і зелена папайя. Формозу часто називають королівською завдяки її насиченому, багатому та унікальному смаку.
Папайя як їсти?
Розріжте папаю вздовж плоду і видаліть ложкою насіння. Після цього можна очистити її ножем від шкірки і нарізати, або навпаки.
Плоди папаї смачні і дуже корисні, завдяки чому знаходять широке застосування в кулінарії. Зазвичай папайю вживають в їжу в свіжому вигляді, без шкірки та насіння, або запікають, в результаті чого вона починає виділяти запах хліба. Також її використовують для приготування салатів, соусів, напоїв, смузі та кондитерських виробів.
Як зберігати папайю?
Ідеальна температура зберігання від 6 до 10°С.
Папайя користь
Плоди папаї за хімічним складом дуже близькі до дині. Вони містять глюкозу і фруктозу, органічні кислоти, клітковину, білки, вітамін С, бета-каротин, вітаміни В1, В2, В5 і D. Мінеральні речовини представлені калієм, кальцієм, фосфором, натрієм, залізом. Особливу цінніть плодам надає папаїн, рослинний фермент, по своїй дії схожий на шлунковий сік. Плоди папаї використовують, перш за все, як цінний дієтичний продукт, що сприяє травленню. Є відомості, що плоди лікують виразку шлунку. Папаїн в шлунку людини розщеплює білки, а також, подібно пепсину, сприяє розщепленню жирів. У зв`язку з цим, він (папаїн) особливо корисний для людей, що мають дефіцит білків через нездатність організму повністю або частково засвоювати білки.
Нестиглі плоди папаї не рекомендуються до вживання при вагітності!